Od 2010 · Ponad 2 mln uruchomień narzędzi miesięcznie
Od 2010
Dodaj do Chrome

Moje Narzędzia

Tryb Automatyczny

Nie zapisano jeszcze żadnych narzędzi.

Uaktualnij do Wersji Premium
Powiązane narzędzia
Kalkulator progów podatkowychKalkulator zwrotu podatkuKalkulator wynagrodzenia netto UKKalkulator bonusówKalkulator podwyżki wynagrodzeniaKalkulator Przeliczenia WynagrodzeniaKalkulator emerytury
Strona główna > Kalkulatory finansowe > Kalkulatory wynagrodzeń i podatków
 

Kalkulator podatku w Kanadzie

Sprawdź podatek za 2026 r., CPP, EI i pensję netto w dowolnej prowincji Kanady z kalkulatorem podatku w Kanadzie od MiniWebtool. Dodaj kwotę z pola 22 formularza T4, aby obliczyć zwrot.

Potrzebujesz pomocy z narzędziem? Zapytaj AI

W Gemini wklej skopiowane pytanie do czatu. Możesz je też skopiować poniżej.

Zobacz pytanie

BezpłatneBez rejestracjiNatychmiastowe wyniki
Kalkulator podatku w KanadzieWypróbuj teraz — za darmo ▼
$77575075,000BCABONQCON=$75,000−$8,259−$4,446−$5,370=$56,926$4,743.82 × 12
$75,000 w Ontario → $56,926 na rękę ($4,743.82 miesięcznie)

Podatek federalny i prowincjonalny, CPP oraz EI w 2026 r. dla wszystkich 13 prowincji i terytoriów.

Szybkie przykłady - kliknij, aby wypełnić formularz, a następnie naciśnij Oblicz:
Wybierz prowincję, w której mieszkasz 31 grudnia - od tego zależy podatek prowincjonalny.
$
Osoby samozatrudnione płacą obie części CPP i nie płacą EI.
Opcjonalnie. Odliczana od dochodu podlegającego opodatkowaniu.
Pole 22 formularzy T4 lub zapłacone zaliczki. Pokażemy zwrot albo kwotę do dopłaty.

Embed Kalkulator podatku w Kanadzie Widget

O Kalkulator podatku w Kanadzie

Kalkulator podatku dochodowego w Kanadzie pokazuje, ile wynosi Twoja pensja po opodatkowaniu. Wybierz prowincję, wpisz wynagrodzenie, a kalkulator obliczy federalny i prowincjonalny podatek dochodowy za 2026 r., składki CPP i EI (lub QPP, EI i QPIP w Quebecu) oraz kwotę netto, która trafia na konto: rocznie, miesięcznie, za okres wypłaty i za godzinę. Dodaj podatek już potrącony przez pracodawcę, aby sprawdzić, czy należy Ci się zwrot, czy masz dopłatę.

W skrócie

Kalkulator podatku w Kanadzie pokazuje federalny i prowincjonalny podatek, CPP, EI oraz pensję netto za 2026 lub 2025 rok w każdej prowincji, a także zwrot na podstawie już potrąconego podatku.

Kalkulator podatku w Kanadzie: najważniejsze funkcje
FunkcjaCo otrzymujeszPrzydatne dla
Wszystkie 13 prowincji i terytoriówPodatek federalny i prowincjonalny, ranking według pensji nettoPrzeprowadzka lub porównanie ofert
2026 i 2025Aktualne progi, podstawowa kwota osobista i kwota z tytułu zatrudnienia w KanadzieTegoroczna pensja i zeszłoroczne zeznanie
CPP, CPP2 i EIKiedy kończy się każda składka, a w Quebecu także QPP i QPIPSprawdzanie pasków wypłaty
Zwrot podatku lub dopłataPorównanie podatku z polem 22 formularza T4Rozliczenie podatkowe
Oszczędności z RRSPPodatek zaoszczędzony dzięki wpłacie według krańcowej stawkiTermin wpłaty na RRSP
Praca etatowa lub samozatrudnienieObie części CPP i brak EI dla osób samozatrudnionychFreelancerzy

Jak korzystać z kalkulatora

  1. Wybierz prowincję i rok podatkowy: wskaż prowincję, w której mieszkasz 31 grudnia. Wybierz 2026 dla tegorocznych zarobków lub 2025, aby sprawdzić właśnie złożone zeznanie.
  2. Wpisz dochód: podaj kwotę i wybierz okres: rok, miesiąc, dwa razy w miesiącu, dwa tygodnie, tydzień, dzień lub godzinę. Przy stawce godzinowej wpisz też liczbę godzin pracy tygodniowo.
  3. Wybierz rodzaj dochodu: dochód z pracy najemnej z T4 albo dochód z samozatrudnienia.
  4. Dodaj opcjonalne dane: wpłatę na RRSP i podatek dochodowy już potrącony (pole 22 formularza T4), aby sprawdzić zwrot.
  5. Naciśnij Oblicz podatek dochodowy: sprawdź pensję netto, wszystkie potrącenia, progi podatkowe, moment zakończenia składek CPP i EI w roku oraz pozycję prowincji w rankingu.

Federalne progi podatku dochodowego w 2026 r.

Podatek federalny jest taki sam w całej Kanadzie. Rok 2026 jest pierwszym pełnym rokiem z najniższą stawką 14% (do lipca 2025 r. wynosiła 15%). Każdy może zarobić podstawowa kwota osobista w wysokości $16,452 bez podatku, a pracownikom przysługuje także kwota z tytułu zatrudnienia w Kanadzie w wysokości $1,501.

Dochód podlegający opodatkowaniuStawka federalna
$0 - $58,52314%
$58,523 - $117,04520.5%
$117,045 - $181,44026%
$181,440 - $258,48229%
Powyżej $258,48233%

Stawki podatkowe prowincji i terytoriów w 2026 r.

Każda prowincja ustala własny podatek, zależny od miejsca zamieszkania 31 grudnia. Ostatnia kolumna pokazuje obliczoną przez ten kalkulator pensję netto przy rocznym wynagrodzeniu $75,000.

Prowincja / terytoriumNajniższa stawkaNajwyższa stawkaPodstawowa kwota osobistaNetto przy $75,000
Alberta8%15%$22,769$57,362
Kolumbia Brytyjska5.06%20.5%$13,216$57,886
Manitoba10.8%17.4%$15,780$55,024
Nowy Brunszwik9.4%19.5%$13,664$55,102
Nowa Fundlandia i Labrador8.7%21.8%$11,188$54,571
Terytoria Północno-Zachodnie5.9%14.05%$18,198$57,763
Nowa Szkocja8.79%21%$11,932$53,423
Nunavut4%11.5%$19,659$58,819
Ontario5.05%13.16% + dopłata$12,989$56,926
Wyspa Księcia Edwarda9.5%19%$15,000$54,316
Quebec14%25.75%$18,952$53,965
Saskatchewan10.5%14.5%$20,381$55,806
Jukon6.4%15%$16,452$57,655

CPP, CPP2 i EI w 2026 r.

Pracownicy płacą te składki przed podatkiem dochodowym. Każda przestaje być naliczana po osiągnięciu rocznego limitu, dlatego pod koniec roku wypłaty często rosną.

SkładkaStawkaZakres zarobkówLimit roczny
CPP5.95%$3,500 - $74,600$4,230.45
CPP24%$74,600 - $85,000$416.00
EI1.63%do $68,900$1,123.07
QPP (Quebec)6.3%$3,500 - $74,600$4,479.30
EI (Quebec)1.3%do $68,900$895.70
QPIP (Quebec)0.43%do $103,000$442.90

Dlaczego Quebec działa inaczej

  • QPP zastępuje CPP i wynosi 6.3% zamiast 5.95%.
  • QPIP dodaje składkę na ubezpieczenie rodzicielskie w wysokości 0.43%, a EI jest niższe (1.3%), ponieważ QPIP finansuje urlopy rodzicielskie.
  • Podatek federalny jest obniżony o 16.5% (redukcja dla Quebecu).
  • Quebec nie przyznaje ulg prowincjonalnych z tytułu QPP, EI ani QPIP; zamiast tego pracownicy odliczają 6% dochodu z pracy, maksymalnie $1,450.

Dopłata i składka zdrowotna w Ontario

Ontario nalicza dwie dodatkowe opłaty, których nie widać w stawkach podatkowych. Dopłata wynosi 20% podatku Ontario powyżej $5,818 oraz dodatkowe 36% powyżej $7,446. Składka zdrowotna Ontario wynosi do $900 rocznie i zaczyna obowiązywać, gdy dochód podlegający opodatkowaniu przekroczy $20,000. Kalkulator uwzględnia obie opłaty.

Czy otrzymasz zwrot podatku?

Pracodawca potrąca podatek z każdej wypłaty tak, jakby Twoje zarobki były takie same przez cały rok. Rzeczywista kwota podatku jest znana dopiero po złożeniu zeznania. Zwrot często przysługuje po wpłacie na RRSP, rozpoczęciu lub zakończeniu pracy w trakcie roku albo przy dwóch pracach, z których każda potrącała zbyt dużo podatku. Dopłata może być konieczna przy dochodzie z samozatrudnienia, drugiej pracy lub przeprowadzce do prowincji z wyższym podatkiem. Wpisz podatek z pola 22 formularza T4, aby sprawdzić swoją sytuację.

Często zadawane pytania

Ile podatku dochodowego zapłacę w Kanadzie w 2026 r.?

Płacisz podatek federalny oraz podatek prowincji lub terytorium, w którym mieszkasz. Pracownicy płacą też CPP i EI. Każda część dochodu jest opodatkowana według stawki właściwego progu. Przy pensji $75,000 w Ontario w 2026 r. podatek federalny wynosi $8,258.60, podatek w Ontario $4,446.06, CPP $4,246.45, a EI $1,123.07. Zostaje $56,925.83 rocznie, czyli około $4,744 miesięcznie.

Jakie są federalne progi podatkowe na 2026 r.?

W 2026 r. federalne stawki wynoszą 14% od pierwszych $58,523, 20.5% do $117,045, 26% do $181,440, 29% do $258,482 i 33% powyżej tej kwoty. Najniższa stawka spadła z 15% do 14% 1 lipca 2025 r., więc 2026 to pierwszy pełny rok ze stawką 14%. Podstawowa kwota osobista wynosi $16,452 i zmniejsza się do $14,829 przy dochodzie od $181,440 do $258,482.

Ile zapłacę składek CPP i EI w 2026 r.?

Pracownicy płacą 5.95% CPP od zarobków między $3,500 a $74,600, maksymalnie $4,230.45, oraz 4% CPP2 od zarobków między $74,600 a $85,000, maksymalnie $416.00. EI wynosi 1.63% zarobków do $68,900, maksymalnie $1,123.07. W Quebecu zamiast tego płaci się QPP w wysokości 6.3% (maksymalnie $4,479.30), EI w wysokości 1.3% i QPIP w wysokości 0.43%.

Czy otrzymam zwrot podatku?

Wpisz podatek dochodowy z formularzy T4 z pola 22 (lub zapłacone zaliczki) w polu "Podatek już potrącony". Kalkulator porówna tę kwotę z należnym podatkiem za rok i pokaże zwrot albo dopłatę. Pracownicy często otrzymują zwrot po wpłatach na RRSP, zmianie pracy lub pracy tylko przez część roku, ponieważ podatek od wynagrodzenia zakłada takie same zarobki przez cały rok.

W której prowincji podatek dochodowy jest najniższy?

Przy pensji $75,000 w 2026 r. najwięcej na rękę zostaje w Nunavut, Kolumbii Brytyjskiej i Terytoriach Północno-Zachodnich, a najmniej w Nowej Szkocji, Quebecu i na Wyspie Księcia Edwarda. Różnica między najlepszym a najsłabszym wynikiem to około $5,396 rocznie. Kolejność zależy od dochodu, dlatego kalkulator porównuje wszystkie 13 prowincji i terytoriów dla wpisanej kwoty.

Czym jest kwota z tytułu zatrudnienia w Kanadzie?

To federalna ulga dla osób pracujących, która w 2026 r. obejmuje $1,501 dochodu z pracy ($1,471 w 2025 r.). Podobnie jak podstawowa kwota osobista jest rozliczana według najniższej stawki federalnej, więc obniża podatek federalny o około $210. Jukon przyznaje taką samą ulgę w podatku terytorialnym. Osoby samozatrudnione nie mogą z niej skorzystać.

Czym różni się średnia stawka podatku od krańcowej?

Średnia stawka to łączny podatek podzielony przez dochód, czyli faktycznie zapłacona część dochodu. Krańcowa stawka określa podatek od kolejnego dolara i ma znaczenie przy podwyżce, premii lub wpłacie na RRSP. Krańcowa stawka może spaść pod koniec roku po osiągnięciu maksymalnych składek CPP i EI.

Ile podatku pozwala zaoszczędzić wpłata na RRSP?

Wpłata na RRSP pomniejsza dochód podlegający opodatkowaniu, więc oszczędność zależy od krańcowej stawki podatkowej. Wpłata $5,000 przy krańcowej stawce 30% pozwala zaoszczędzić około $1,500. Limit wynosi 18% zeszłorocznego dochodu z pracy, maksymalnie $33,810 za 2026 r., plus niewykorzystany wcześniej limit.

Czy płacę podatek w miejscu pracy czy zamieszkania?

Podatek prowincjonalny zależy od miejsca zamieszkania 31 grudnia, a nie od siedziby pracodawcy. Osoba mieszkająca w Gatineau i pracująca w Ottawie płaci podatek w Quebecu. Potrącenia z wypłaty zależą od prowincji pracodawcy, dlatego osoby pracujące po drugiej stronie granicy prowincji często otrzymują zwrot lub muszą dopłacić przy rozliczeniu.

Czy ten kalkulator jest dokładny?

Kalkulator wykorzystuje opublikowane progi federalne i prowincjonalne na 2026 i 2025 r., podstawowe kwoty osobiste, kwota z tytułu zatrudnienia w Kanadzie, CPP, CPP2, EI, QPP i QPIP, dopłata Ontario, składka zdrowotna Ontario oraz redukcja dla Quebecu. Nie uwzględnia innych ulg, takich jak czesne, wydatki medyczne czy darowizny. Traktuj wynik jako przybliżenie, a nie złożone zeznanie podatkowe.

Dodatkowe źródła

Cytuj ten materiał, stronę lub narzędzie w następujący sposób:

"Kalkulator podatku w Kanadzie" na https://MiniWebtool.com/pl/kalkulator-podatku-w-kanadzie/ z MiniWebtool, https://MiniWebtool.com/

Zespół miniwebtool. Aktualizacja: 28 października 2026 r.

Porozmawiaj ze swoją ulubioną AI

W Gemini wklej skopiowane pytanie do czatu. Możesz je też skopiować poniżej.

Zobacz pytanie

Kalkulatory wynagrodzeń i podatków:

Popularne i zaktualizowane narzędzia:

Kalkulator podatku dochodowego w AustraliiKalkulator Podatku DochodowegoKalkulator Podatków 1099Zobacz wszystkie →
Strona główna > Kalkulatory finansowe > Kalkulatory wynagrodzeń i podatków > Kalkulator podatku w Kanadzie