Od 2010 · Ponad 2 mln uruchomień narzędzi miesięcznie
Od 2010
Dodaj do Chrome

Moje Narzędzia

Tryb Automatyczny

Nie zapisano jeszcze żadnych narzędzi.

Uaktualnij do Wersji Premium
Powiązane narzędzia
Kalkulator Opłaty Skarbowej w Wielkiej BrytaniiKalkulator Podatku DochodowegoKalkulator bonusówKalkulator podwyżki wynagrodzeniaKalkulator emerytury
Strona główna > Kalkulatory finansowe > Kalkulatory wynagrodzeń i podatków
 

Kalkulator wynagrodzenia netto UK

Sprawdź, ile co miesiąc trafia na konto po podatku dochodowym, National Insurance, emeryturze i kredycie studenckim w kalkulatorze MiniWebtool. Szkocja, emerytury NHS, kody podatkowe.

Potrzebujesz pomocy z narzędziem? Zapytaj AI

W Gemini wklej skopiowane pytanie do czatu. Możesz je też skopiować poniżej.

Zobacz pytanie

3 darmowe użycia dziennieBez rejestracjiNatychmiastowe wyniki
Kalkulator wynagrodzenia netto UKWypróbuj teraz — za darmo ▼
Wynagrodzenie 35 000 £ → 27 460 £ na rękę (2288,30 £ miesięcznie)

Income Tax, National Insurance, kredyt studencki i emerytura na lata 2026/27 dla Anglii, Walii, Irlandii Północnej i Szkocji.

Szybkie przykłady: kliknij jeden, aby wypełnić formularz, a potem kliknij Oblicz.
£
Nie wiesz? Zobacz „Jaki rodzaj emerytury wybrać?” poniżej.
%
Więcej opcji: kod podatkowy, premia, porównanie wynagrodzeń
Z odcinka wypłaty. Zostaw puste, aby użyć standardowej kwoty wolnej.
£
£
Podwyżka lub oferta pracy, rocznie, z tą samą emeryturą i kredytem.

Embed Kalkulator wynagrodzenia netto UK Widget

O Kalkulator wynagrodzenia netto UK

Kalkulator wynagrodzenia netto UK pokazuje, ile pieniędzy faktycznie trafia na konto z brytyjskiej pensji. Odejmuje podatek dochodowy, National Insurance, emeryturę i ewentualny kredyt studencki, a następnie pokazuje wynagrodzenie netto miesięcznie, tygodniowo, rocznie i za godzinę. Użyj go, aby sprawdzić odcinek wypłaty, porównać ofertę pracy lub podwyżkę, sprawdzić, ile wart jest bonus po opodatkowaniu, albo dowiedzieć się, jak emerytura NHS lub poświęcenie wynagrodzenia wpływa na wypłatę. Kalkulator obejmuje rok podatkowy 2026/27 dla Anglii, Walii, Irlandii Północnej i Szkocji.

W skrócie

Kalkulator wynagrodzenia netto UK pokazuje Twoje miesięczne, tygodniowe i roczne wynagrodzenie netto po podatku dochodowym, National Insurance, emeryturze i kredycie studenckim, dla Anglii, Walii, Irlandii Płn. i Szkocji.

Kalkulator wynagrodzenia netto UK: najważniejsze funkcje
FunkcjaCo otrzymujeszPrzydatne dla
Wynagrodzenie netto za każdy okresRok, miesiąc, tydzień, dzień i godzina, ułożone jak na odcinku wypłatySprawdzanie odcinka wypłaty
Szkocja i reszta Wielkiej BrytaniiWidełki podatkowe Szkocji 2026/27 lub widełki Anglii, Walii i NIPoznanie swojej rzeczywistej stawki
Każdy typ emeryturyPoświęcenie wynagrodzenia, wynagrodzenie netto, ulga u źródła lub próg emerytury NHSPracownicy NHS i automatyczne zapisy
Kod podatkowy i kredyt studenckiKody takie jak 1257L, BR lub K475, plany 1, 2, 4, 5 i podyplomowyDrugie prace i absolwenci
Premia i podwyżkaIle premia dodaje po podatku i o ile więcej płaci nowa pensjaOferty pracy i rozmowy o płacy
Stawka krańcowa i pułapka 60%Podatek od kolejnego funta z ostrzeżeniem między £100,000 a £125,140Osoby o wysokich dochodach planujące emeryturę

Jak korzystać z kalkulatora wynagrodzenia netto UK

  1. Wpisz wynagrodzenie i wybierz rocznie, miesięcznie, tygodniowo, dziennie lub za godzinę. Przy stawce godzinowej wpisz liczbę godzin tygodniowo.
  2. Wybierz, gdzie płacisz podatek: Szkocja ma własne widełki podatku dochodowego.
  3. Dodaj emeryturę: wybierz rodzaj emerytury z odcinka wypłaty i wpisz procent. W przypadku emerytury NHS stawka jest dobierana za Ciebie.
  4. Wybierz plan kredytu studenckiego i zaznacz pole, jeśli masz też Postgraduate Loan.
  5. Otwórz Więcej opcji, aby wpisać kod podatkowy, premię lub drugie wynagrodzenie do porównania.
  6. Kliknij Oblicz wynagrodzenie netto. Porównaj wiersz miesięczny z odcinkiem wypłaty: brutto, podatek dochodowy, NI, emerytura, kredyt studencki i wynagrodzenie netto są na liście.

Widełki podatku dochodowego w UK na 2026/27

Kwota wolna od podatku i widełki dla Anglii, Walii i Irlandii Północnej są zamrożone do kwietnia 2031, więc 2026/27 jest taki sam jak 2025/26:

WidełkaDochódStawka
Kwota wolna od podatkuDo £12,5700%
Stawka podstawowa£12,571 – £50,27020%
Stawka wyższa£50,271 – £125,14040%
Stawka dodatkowaPowyżej £125,14045%

Szkockie widełki podatku dochodowego na 2026/27

Szkocja ustala własne stawki. Na 2026/27 stawka startowa i podstawowa wzrosły o 7,4%, więc większość szkockich podatników płaci nieco mniej niż w zeszłym roku:

WidełkaDochódStawka
Kwota wolna od podatkuDo £12,5700%
Stawka startowa£12,571 – £16,53719%
Stawka podstawowa£16,538 – £29,52620%
Stawka pośrednia£29,527 – £43,66221%
Stawka wyższa£43,663 – £75,00042%
Stawka zaawansowana£75,001 – £125,14045%
Stawka najwyższaPowyżej £125,14048%

National Insurance jest taki sam w całej Wielkiej Brytanii: 8% od wynagrodzenia między £12,570 a £50,270 rocznie i 2% powyżej tej kwoty. Po osiągnięciu wieku emerytalnego państwowej emerytury nie płacisz go wcale.

Jaki rodzaj emerytury widnieje na Twoim odcinku wypłaty?

Ta sama emerytura w wysokości 5% może kosztować Cię różne kwoty, w zależności od tego, jak pracodawca ją pobiera:

Rodzaj emeryturyGdzie go szukaćOszczędza podatekOszczędza NI
Poświęcenie wynagrodzeniaTwoje wynagrodzenie brutto jest niższe, często nazywane wymianą wynagrodzeniaTakTak
Wynagrodzenie nettoPobierane przed podatkiem: NHS, nauczyciele, wiele programów samorządowych i firmowychTakNie
Ulga u źródłaPobierana po opodatkowaniu; dostawca dodaje 20% (np. NEST, wiele programów auto-enrolment)Tak, przez dostawcęNie

Minimalne składki auto-enrolment są często liczone od wynagrodzenia kwalifikującego się, czyli części wynagrodzenia między £6,240 a £50,270. Jeśli emerytura na odcinku wypłaty wygląda na mniejszą niż Twój procent wynagrodzenia, wybierz „od wynagrodzenia kwalifikującego się”.

Stawki składki na emeryturę NHS 2026/27

Wynagrodzenie emerytalne za pełny etatStawka od całości
Do £13,2595,2%
£13,260 – £28,8546,5%
£28,855 – £35,1558,3%
£35,156 – £52,7789,8%
£52,779 – £67,66810,7%
£67,669 i więcej12,5%

Pracownicy w niepełnym wymiarze są przypisywani do progu według wynagrodzenia przeliczonego na pełny etat, więc wpisz swoje wynagrodzenie za pełny etat, aby sprawdzić próg, albo użyj typu wynagrodzenia netto z procentem z odcinka wypłaty.

Co oznacza Twój kod podatkowy

KodCo robi
1257LStandardowa kwota wolna od podatku £12,570
S1257L / C1257LTa sama kwota wolna według szkockich lub walijskich stawek
BR, D0, D1Całe wynagrodzenie opodatkowane stawką 20%, 40% lub 45%, typowo przy drugiej pracy
0TBrak kwoty wolnej od podatku, często gdy HMRC nie ma Twoich danych
K475£4,750 dodane do opodatkowanego wynagrodzenia, aby odzyskać podatek należny z innych źródeł
NTZ tego wynagrodzenia nie pobiera się podatku
W1, M1, XPodstawa awaryjna: podatek liczony jest tylko na podstawie danego odcinka wypłaty

Progi spłaty kredytu studenckiego 2026/27

PlanPróg rocznyStawka
Plan 1£26,9009%
Plan 2£29,3859%
Plan 4 (Szkocja)£33,7959%
Plan 5£25,0009%
Postgraduate Loan£21,0006%

Pułapka podatkowa 60% przy £100,000

Od £100,000 Twoja kwota wolna od podatku wynosząca £12,570 zmniejsza się o £1 za każde £2 zarobione, a przy £125,140 znika całkowicie. W tym przedziale następny funt wynagrodzenia jest opodatkowany w przybliżeniu stawką 60%, plus 2% NI. Wypróbuj przykład „£110k + £10k premii”: premia zostawia tylko około 38%. Wpłata premii lub części wynagrodzenia na emeryturę w ramach poświęcenia wynagrodzenia sprowadza dochód poniżej £100,000 i przywraca kwotę wolną od podatku.

Często zadawane pytania

Jak oblicza się wynagrodzenie netto w UK?

Wynagrodzenie netto to wynagrodzenie brutto minus podatek dochodowy, National Insurance, wkład do emerytury i ewentualna spłata kredytu studenckiego. Podatek dochodowy nalicza się widełka po widełce od wynagrodzenia powyżej kwoty wolnej od podatku wynoszącej £12,570. National Insurance wynosi 8% od wynagrodzenia między £12,570 a £50,270 i 2% powyżej tej kwoty. Przy wynagrodzeniu £30,000 w Anglii bez emerytury na konto trafia około £25,120 rocznie, czyli £2,093 miesięcznie.

Jaka jest kwota wolna od podatku na 2026/27?

Kwota wolna od podatku (Personal Allowance) wynosi £12,570 na 2026/27, tak jak co roku od 2021. Rząd zamroził ją do kwietnia 2031. Powyżej dochodu £100,000 zmniejsza się o £1 za każde £2 zarobione, a przy £125,140 znika całkowicie.

Jakie są szkockie widełki podatku dochodowego na 2026/27?

W 2026/27 podatnicy w Szkocji płacą 19% od £12,571 do £16,537, 20% do £29,526, 21% do £43,662, 42% do £75,000, 45% do £125,140 i 48% powyżej tej kwoty. Stawka startowa i podstawowa wzrosły w tym roku o 7,4%. National Insurance jest taki sam w całej Wielkiej Brytanii.

Jaki rodzaj emerytury wybrać?

Sprawdź odcinek wypłaty. Jeśli wkład jest pobierany przed podatkiem i NI, a pracodawca nazywa to poświęceniem wynagrodzenia lub wymianą wynagrodzenia, wybierz poświęcenie wynagrodzenia: oszczędza ono zarówno podatek, jak i NI. Jeśli wkład jest pobierany tylko przed podatkiem, tak jak w przypadku NHS, nauczycieli i wielu programów samorządowych, wybierz wynagrodzenie netto. Jeśli wkład jest pobierany po opodatkowaniu, a dostawca emerytury dodaje 20% ulgi podatkowej, tak jak w wielu programach auto-enrolment, np. NEST, wybierz ulgę u źródła.

Ile zapłacę za emeryturę NHS w 2026/27?

Stawka emerytury NHS zależy od wynagrodzenia emerytalnego za pełny etat: 5,2% do £13,259, 6,5% do £28,854, 8,3% do £35,155, 9,8% do £52,778, 10,7% do £67,668 i 12,5% powyżej tej kwoty. Stawka obowiązuje od całego wynagrodzenia emerytalnego, a wkład odejmuje się przed podatkiem dochodowym, ale nie przed National Insurance. Wybierz emeryturę NHS w tym kalkulatorze, a próg zostanie dobrany za Ciebie.

Co oznacza mój kod podatkowy?

Liczba w kodzie podatkowym to kwota wolna od podatku podzielona przez 10, więc 1257L oznacza £12,570. S na początku oznacza szkockie stawki, a C walijskie. BR opodatkowuje wszystko stawką 20%, D0 stawką 40%, a D1 stawką 45%, co jest typowe przy drugiej pracy. 0T oznacza brak kwoty wolnej, NT oznacza brak podatku, a kod K dodaje kwotę do opodatkowanego wynagrodzenia, aby odzyskać podatek należny z innych źródeł. Wpisz swój kod w Więcej opcji, aby zobaczyć jego wpływ.

Ile z premii zostanie na moim koncie?

Premia jest opodatkowana według Twojej krańcowej stawki, czyli stawki od następnego funta wynagrodzenia. Podatnik podstawowej stawki zwykle zachowuje około 72% premii po 20% podatku i 8% NI, a podatnik wyższej stawki około 58%. Między £100,000 a £125,140 można zachować nawet 38%, ponieważ premia zmniejsza też część kwoty wolnej od podatku. Wpisz premię w Więcej opcji, aby zobaczyć dokładną kwotę.

Czym jest pułapka podatkowa 60%?

Między £100,000 a £125,140 każde £2 zarobione odbiera £1 kwoty wolnej od podatku, a ten funt jest następnie opodatkowany stawką 40%. Razem z wyższą stawką 40% następny funt wynagrodzenia jest opodatkowany w przybliżeniu stawką 60%, plus 2% NI. Wyższy wkład do emerytury w ramach poświęcenia wynagrodzenia sprowadza dochód poniżej £100,000 i przywraca kwotę wolną od podatku.

Jakie są progi spłaty kredytu studenckiego na 2026/27?

W 2026/27 spłacasz 9% wynagrodzenia powyżej £26,900 w Planie 1, £29,385 w Planie 2, £33,795 w Planie 4 i £25,000 w Planie 5, a 6% powyżej £21,000 w przypadku Postgraduate Loan. Postgraduate Loan spłaca się równolegle z każdym planem kredytu studenckiego na studiach pierwszego stopnia.

Ten kalkulator podaje roczne szacunki dla jednej pracy. Wypłata może nieznacznie różnić się z miesiąca na miesiąc, na przykład w miesiącu wypłaty premii lub gdy zmieni się kod podatkowy. To wskazówka, a nie porada podatkowa.

Dodatkowe źródła

Cytuj ten materiał, stronę lub narzędzie w następujący sposób:

"Kalkulator wynagrodzenia netto UK" na https://MiniWebtool.com/pl/kalkulator-wynagrodzenia-netto-w-wielkiej-brytanii/ z MiniWebtool, https://MiniWebtool.com/

przez zespół miniwebtool. Zaktualizowano: 27 października 2026

Porozmawiaj ze swoją ulubioną AI

W Gemini wklej skopiowane pytanie do czatu. Możesz je też skopiować poniżej.

Zobacz pytanie

Kalkulatory wynagrodzeń i podatków:

Popularne i zaktualizowane narzędzia:

Kalkulator Wynagrodzenia NettoKalkulator OdprawyKalkulator płacy za nadgodzinyZobacz wszystkie →
Strona główna > Kalkulatory finansowe > Kalkulatory wynagrodzeń i podatków > Kalkulator wynagrodzenia netto UK